অগ্নিপথ আঁচনিখনক আপে পূৰ্ণ সমৰ্থন কৰিব: অৰবিন্দ কেজৰিৱাল

AAP will fully support Agnipath scheme: Arvind Kejriwal

দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে বুধবাৰে কয় যে অগ্নিবীৰৰ নিযুক্তি অভিযানৰ সময়ত পঞ্জাৱৰ আপ চৰকাৰে অগ্নিপথ আঁচনিখনক “সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন” কৰিব।

 

পঞ্জাৱ চৰকাৰে এই নিযুক্তি অভিযানক সমৰ্থন কৰা নাই বুলি বাতৰি প্ৰকাশ পোৱাৰ পিছতে কেজৰিৱালে এই স্পষ্টীকৰণ দিয়ে।

ইয়াৰ পূৰ্বে আম আদমী পাৰ্টীয়ে অগ্নিপথ আঁচনিক সমালোচনা কৰি কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰক আহ্বান জনাইছিল যে প্ৰতিৰক্ষাৰ চাকৰিৰ আকাংক্ষীসকলক কেৱল চাৰি বছৰ নহয়, গোটেই জীৱন দেশৰ সেৱা কৰাৰ সুযোগ দিব লাগে।

অগ্নিপথ আঁচনি সম্পৰ্কে কেন্দ্ৰৰ সৈতে আমাৰ মাজত মতানৈক্য আছিল যদিও যিহেতু কেন্দ্ৰই ইয়াক কাৰ্যকৰী কৰিছে আমি ইয়াক সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন কৰিম। আমি আঁচনিখন আৰু সেনাক সম্পূৰ্ণৰূপে সহযোগিতা কৰিম।

পিছত তেওঁৰ পঞ্জাৱৰ সমকক্ষ ভগৱন্ত মানে স্পষ্ট কৰি দিয়ে যে অগ্নিপথ আঁচনিৰ ওপৰত “সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন”ৰ বাবে নিৰ্দেশনা দিয়া হৈছে।

পঞ্জাৱত অগ্নিবীৰ নিযুক্তিৰ বাবে সকলো ডেপুটি কমিছনাৰক সেনা কৰ্তৃপক্ষক সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন আগবঢ়াবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছিল। যিকোনো শিথিলতাক গুৰুত্বসহকাৰে চাব। ৰাজ্যৰ পৰা সেনাত সৰ্বাধিক সংখ্যক প্ৰাৰ্থী নিযুক্তিৰ বাবে সকলো প্ৰচেষ্টা চলোৱা হ’ব।

চলিত বৰ্ষৰ জুন মাহত আৰম্ভ কৰা অগ্নিপথ আঁচনিখনে চাৰি বছৰৰ হ্ৰস্বম্যাদী চুক্তিত সেনা, নৌসেনা আৰু বায়ুসেনাত জোৱান নিয়োগ কৰিব বিচাৰিছে।

Leave a Reply

Best Tourist Attractions in Shillong That You Must Visit

Fearing defeat in Gujarat, BJP trying to crush AAP in name of fighting corruption, alleges Kejriwal

গুজৰাটত পৰাজয়ৰ আশংকাত বিজেপিয়ে দুৰ্নীতিৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াৰ নামত আপক ‘ক্ৰাছ’ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে, কেজৰিৱালৰ অভিযোগ