গুজৰাটত পৰাজয়ৰ আশংকাত বিজেপিয়ে দুৰ্নীতিৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াৰ নামত আপক ‘ক্ৰাছ’ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে, কেজৰিৱালৰ অভিযোগ

Fearing defeat in Gujarat, BJP trying to crush AAP in name of fighting corruption, alleges Kejriwal

গুজৰাট নিৰ্বাচনত পৰাজয়ৰ আশংকাত দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে দেওবাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী আৰু বিজেপিৰ ওপৰত ফোহাৰ দৰে (like a blister) আক্ৰমণ চলায় আৰু দুৰ্নীতিৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াৰ নামত আপক “ক্ৰাছ” কৰিবলৈ চেষ্টা কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে।

তেওঁৰ দলৰ নিৰ্বাচিত প্ৰতিনিধিসকলৰ প্ৰথমটো ৰাষ্ট্ৰীয় সন্মিলনত ভাষণ দি কেজৰিৱালে লগতে অভিযোগ কৰে যে মোদী চৰকাৰে তেওঁৰ দলৰ মন্ত্ৰী আৰু নেতাসকলক ভুৱা দুৰ্নীতিৰ গোচৰত ফ্ৰেমৱৰ্ক কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আহিছে কাৰণ বিজেপিয়ে “আপৰ ক্ৰমবৰ্ধমান জনপ্ৰিয়তা হজম কৰিব পৰা নাই”।

গুজৰাট বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে আপৰ ক্ৰমবৰ্ধমান প্ৰভাৱক লৈ বিজেপি ইমানেই হুলস্থুল কৰিছে যে “প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ উপদেষ্টা হীৰেন যোশীয়ে কেইবাটাও টিভি চেনেলৰ মালিক আৰু তেওঁলোকৰ সম্পাদকক গুজৰাটত আপক কভাৰেজ নিদিবলৈ সকীয়াই দিছে, ভয়াৱহ পৰিণতিৰ ভাবুকি”, দল ৰাষ্ট্ৰীয় আহ্বায়কৰ অভিযোগ |

কেজৰিৱালৰ অভিযোগ সন্দৰ্ভত তৎক্ষণাত ( PMO) বা ( Joshi) ৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব পৰা নগ’ল কেজৰিৱালে কয়, “কাম বন্ধ কৰক। এই সম্পাদকসকলে যদি যোশীৰ বাৰ্তাৰ স্ক্ৰীণশ্বট শ্বেয়াৰ কৰে, তেন্তে প্ৰধানমন্ত্ৰী আৰু তেওঁৰ উপদেষ্টা দুয়োজনেই দেশৰ আগত মুখ দেখুৱাব পৰা অৱস্থাত নাথাকিব।”

তেওঁ লগতে কয় যে আমি গুজৰাটত চৰকাৰ গঠন কৰিবলৈ ওলাইছো |

প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ‘ৰেৱাড়ী সংস্কৃতি’ৰ (revadi culture) মন্তব্যক লৈ ওৰণি লোৱা আক্রমণত কেজৰিৱালে কয় যে আপে দিয়া ফ্ৰীবিয়ে মানুহক বিনামূলীয়া সুবিধা প্রদান কৰিলে দেশৰ অর্থনীতি নষ্ট হ’ব বুলি সমালোচনা কৰা হৈছে ৷

“কেৱল এজন অসৎ (ব্যক্তি), এজন দুৰ্নীতিগ্ৰস্ত আৰু এজন বিশ্বাসঘাতকেই ক’ব যে ফ্ৰীবিজ দেশৰ বাবে ভাল নহয়। যদি কোনো ৰাজনীতিবিদে কয় ফ্ৰীবিই দেশৰ অৰ্থনীতি ধ্বংস কৰিব, তেন্তে তেওঁৰ উদ্দেশ্য ভুল বুলি বিবেচনা কৰক।” কেজৰিৱালে কয়।

Source:PTI

Leave a Reply

AAP will fully support Agnipath scheme: Arvind Kejriwal

অগ্নিপথ আঁচনিখনক আপে পূৰ্ণ সমৰ্থন কৰিব: অৰবিন্দ কেজৰিৱাল